fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 15

8.000 
8.900 
3.500 
8.900 
3.300 
11.000 
23.000 
3.500 
16.000 
19.500 
9.500 

Baza & Yatak Hakkında Tüm Merak Edilenler

Günde ortalama sekiz saatinizi yatak odasında geçirirsiniz. Bu sebeple yatak ve baza tercihi son derece büyük bir önem arz etmektedir. Günün en önemli odası olarak kabul edilen yatak odası için doğru yatak ve bazayı nasıl seçmek gerekir? Bu sorunun cevabını sizin için araştırdık. Öncelikle yatak ölçüleri ile başlamak gerekir. Enine geniş yatakların yay kalınlığı normal yataklara göre daha fazla olduğundan ezilme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız.

Hangi Malzemenin Kullanıldığı Önemlidir

Yatak ve baza konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu başlığı ise kullanılan malzemedir. Burada pahalı olan kalitelidir tarzı bir yaklaşımda bulunmamak gerekir. Çünkü bazı malzemeler ne kadar pahalı olsa da her bel ve sırt yapısı için uygun olmayabilir. Şu an için yataklar söz konusu olduğunda en kaliteli malzeme olarak hafızalı kumaşlar ilk sırada gelmektedir. Yalnız özellikle  uzun boylu kişilerin hafızalı yataklara yatma konusunda sorun yaşadıklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Ne kadar kaliteli bir ürün satın almış dahi olsanız belli aralıklarla temizlenmesi ve hatta değiştirilmesi de tavsiye edilmektedir. Ürünü satın alırken bazanın üreticisi tarafından bu zaman aralığı hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Depolama Alanına Dikkat Edin

Özellikle teknolojik gelişmelere bağlı olarak bazalarda gerekli anlamda depolama alanları açılmaktadır. Yalnız robot süpürge teknolojisinin yaygınlaşması ile birlikte bazı bazaların ayak uzunluğu yükseltildiği için saklama alanları da daralmıştır.
Bu şekilde bir seçenekten yararlanmak yerine aynı ürünün daha uzun ayaklı olanını alabilirsiniz. Bu sayede hem depolama alanınız sabit kalmış olur hem de daha uzun ayaklı bir yatak almış olursunuz.

Yatak Nereden Alınır?

Sadece yatak satan adresleri ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında hemen hemen tüm mobilya mağazalarında da yataklarla ilgili genel ürün seçeneklerinin yer aldığını söyleyebiliriz. Bizim tavsiyemiz yatak almadan önce hangi yataktan hoşlandığınızı belinizin yapısına göre belirlemenizdir. Eğer hoşunuza giderse bizim tavsiyemiz tek tarafı sert diğer tarafı yumuşak olan ürünlerden yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Sandıklı Bazaları Tercih Edin

Bazı bazalar alttan raflı olarak üretilebiliyor. Genel olarak iskeleti çok fazla alan kapladığı için normal bazalara kıyasladığımız zaman, depolama alanı bir hayli kısıtlı olmaktadır. Eğer sandıklı baza satın alırsanız ekstra olarak depolama alanınız oluşmaktadır.

Sonuç olarak baza ve yatak seçenekleri ön plana çıktığında öncelik her zaman için sağlığınız olmalıdır. Sonrasında dekoratif özelliklerine dikkat etmeniz tavsiye edilir. Bu sebeple baza ve yatak seçenekleri hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaparak alışveriş yapmanız önerilir.

Hemen hemen her markanın benzer ürün ve seçenekleri ön plana çıkar. Bunlar arasında hiç şüphesiz kaliteli olan, uygun fiyatlı olanı bulmak mümkün olabilir. Doğru ürüne daha kısa süre içerisinde ulaşmak için birbirinden farklı adresleri ziyaret edebilirsiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram