fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 27


Genel Mobilya Ürünleri Hakkında Tüm Merak Edilenler

Mobilya satın almak istediğiniz zaman hangi adresi ziyaret ediyorsunuz? Bu konuda Türkiye’de çok şanslı olduğumuzu söylemek yanlış olmayacaktır. Çünkü tüm dünyaya satış yapan onlarca farklı kaliteli marka karşımıza çıkar. Genel olarak mobilya ürünlerini şu kategoriler altında incelemek yanlış olmayacaktır:

Koltuk Takımı

Mobilya seçenekleri söz konusu olduğunda ilk olarak akıllara koltuk takımı seçeneği gelir. Koltuk takımları hiç şüphesiz dekorasyon anlamında en fazla seçeneğin yer aldığı bir kategoridir. Koltuk takımı 3’lü 2’li yada tekli olacak şekilde tasarlanır. Koltuklar takım olarak satın alındığında 2 tekli 1 üçlü yada iki üçlü olacak şekilde tasarlanabilir. Farklı modellerde, ön plana çıkar. Bunlar arasında bohem, İskandinav, modern gibi farklı tarzlarda üretimi yapılabilir.

Köşe Takımı

Ülkemizde köşe takımı seçenekleri çoğunlukla, koltuk takımı kategorisi altında yer almaktadır. Özellikle yabancı kaynaklı mobilya adreslerinde ise bambaşka bir ürün olarak tasarlanır ve satışı yapılır. Bu sebeple en az koltuk takımı seçeneği kadar köşe takımı da bulunmaktadır.

Söz konusu olan köşe takımları olduğunda hemen hemen her mobilya markasının kendi serisinin içerisinde bulunan bir köşe takımı ayrıcalığına da ulaşmak mümkün olmaktadır. Köşe takımı seçerken öncelikle, odanın büyüklüğüne ve takımın yönüne dikkat etmeniz de önem arz eder. Aksi takdirde tam olarak köşe takımının sığması mümkün olmayabilir.

Yatak Odası Takımları

En fazla önemsenmesi gereken oda takımları arasında ilk sırada yer alır. Genellikle oturma odası ve mutfaktan sonra en fazla ürün seçeneğinin yatak odası takımlarında olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda komodin, şifonyer, gardırop, yatak ve bazı mobilya ürünleri bu takım içerisinde yer almaktadır.

Yatak odası takımları tercih edilirken, öncelikle dikkat edilmesi gereken konu başlığı ise taşınma sıklığıdır. Genel olarak yatak odası dolapları, evin en büyük mobilyasıdır. Sık sık parçalanıp tekrar birleştirilmesi konusunda esneme gibi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yemek Odası Takımları

Yemek odası takımları genellikle, salon takımları ile bir arada satın alınır. Yada sonradan satın alınıyor olsa bile çoğunlukla aynı odada yer alacağı için renkleri ve renk tonları aynı olmalıdır. Bu sebeple genel mobilyalar arasında yemek odası takımları satın alınırken salon takımının aynı renk tonlarına sahip olması gerektiği unutulmamalıdır.

Genç Odası Takımları

Her ne kadar genç odası takımları, genel bir isim olarak ön plana çıkıyor olsa da çocuk odası takımları ve bebek odası takımları ile birlikte satılmaktadır. Çocukların yaşlarına ve ilgi duydukları karakterlere göre çocuk odası takımları farklı şekillerde tasarlanır. Buna göre çocuğun ilgi ve alakasına göre bir haritası belirlenebilir.

Antre Mobilyaları

Antre mobilyaları genellikle, kıyafet saklama alanları, aynalı dolaplar yada  benzer ürünler olarak ön plana çıkar. En fazla ziyaretçiyi ağırlayan bölüm olması sebebiyle evin genel havasına uygun şekilde dekore edilmelidir.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram