fbpx

103 sonuçtan 1-100 arası gösteriliyor


Koltuk Takımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Koltuk takımı alışverişi yapmaya karar verdiğinizde sizi yorucu bir süreç bekler. Özellikle tercih edilecek onlarca hatta yüzlerce adres arasından doğru olanına karar vermeniz gerekmektedir. Her markanın onlarca farklı modeli olduğunu düşünecek olursak seçeneklerimizin bir hayli fazla olduğunu da belirtmeden geçmemek gerekir. Peki ama koltuk takımı nedir? Ne özellikleri vardır? Bunları sizin için paylaşalım.

Koltuk Takımı Hakkında Bilgi

Evlerimizde genellikle oturum alanı bakımından oturma odaları ve salonlar bulunur. Genellikle oturma odaları günlük hayatta kullandığımız ve aile bireyleri ile paylaştığımız yerler olurken, salonlar daha ağır misafirlerimizi ağırladığımız yerler olarak ön plana çıkar. Bu sebeple koltuk takımını hangi odanıza alacağınıza karar vererek başlamanız gerekmektedir.

Eskiden koltuk takımları bir adet üçlü koltuk, bir adet ikili koltuk ve iki adet tekli koltuk şeklinde tasarlanırdı. Yalnız Türk insanı çok fazla ikili koltuğu beğenmediği için bu özellik yerini iki üçlü bir berjere çevirdi. İsterseniz daha farklı modellere de göz atabilirsiniz.

Koltuk takımı seçenekleri çok fazla olduğu için söz konusu modellerin detaylarını da kendiniz belirleyebiliyorsunuz. En fazla dikkat etmeniz gereken konu ise showroom yanıltması olarak da adlandırılan yanıltmadır.

Evinizin Özelliklerine Dikkat Edin

Nedir bu yanılgı? Şu şekilde özetlemek yanlış olmayacaktır. Genellikle koltuk takımlarının sergilendiği showroomlar, bizim evimizin toplam duvar uzunluğundan minimum iki üç kat daha uzundurlar. Bir duvarın dikine uzun olması koltuk takımının o alana ait olduğu izleniminin beynimizde oturmasını sağlar.

Eğer siz o koltuk takımını oradan alıp kendi evinize koymayı denerseniz daha küçük bir manzara ile karşılaşmanız içten bile olmayacaktır. Bu sebeple evinizin ve özellikle ilgili odanızın uzunluk ölçülerini hatta imkanınız bulunuyorsa bir krokisini çizerek alışverişinize başlamanız önemlidir.

Bir diğer önemli konu başlığı ise kumaş kalitesidir. Genellikle açık renk ürünler kir gösterir düşüncesinden dolayı daha koyu renkli ürünler tercih edilebilir. Bu da sık yapılan bir yanlıştır çünkü kaliteli ve silinebilir kumaşlarla bu şekilde bir sorununuz olmayacaktır.

Bir Anda Alışveriş Yapmayın

Eğer koltuk takımı alışverişinizi sıfırdan yapmaya karar verdiyseniz sıklıkla şu yanlışları yapmanız da kaçınılmaz olacaktır. Hadi şimdi halıyıda alalım, orta koltuğu da alalım. Duvara bir saat alalım gibi dekoratif adımların hepsini bir gün içerisinde atarsanız sonradan pişman olabilirsiniz.

Bu sebeple mobilya alışverişi yaparken zamana yayarak yavaş yavaş alışveriş adımlarınızı atmanız önemli olmaktadır.  Doğru ürünün tercih edilmesi konusunda kesinlikle mantıklı bir adım atmanız önem arz eder.

Orta – uzun vadede daha detaylı bir bilgiye ulaşmak ve koltuk takımı seçeneklerine hızlıca ulaşmak için farklı adreslere göz atmanız kararınızın geçerliliği açısından da önemli olacaktır. Her geçen gün farklı bir ürün seçeneğinin ön plana çıktığı günümüz mobilya dünyasında biraz düşünmek en mantıklı adım olacaktır.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram