fbpx

Tek bir sonuç gösteriliyor


Art Deco Koltuk Takımı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Mobilya dekorasyon sektörü her sene iki sefer kendini günceller. Yeni çizgileri ortaya çıkarır. Her ne kadar bu çizgiler tarz ve akımlarla kendini belli etse de bazı istisnaları bulunur. Hiç şüphesiz art deco da bunlar arasında sayılabilmektedir. Peki ama art deco nedir? Ne işe yaramaktadır. Dilerseniz bu sorunun cevabı ile başlayalım.

Art Deco Nedir?

Art deco bir akımdır ve ilk olarak Fransa’da ortaya çıkmıştır. Her ne kadar mobilyacılık sektörüne aksetmesi uzun bir zaman almış olsa da Türkiye’de bulunan dekorasyon adresleri bu akımı son derece başarılı şekilde ortaya koymayı başarmıştır. Art deco, dekorasyon ürünlerinin sanatla birleştirilmiş halidir. Bu özelliği ön plana çıktığında pek çok ayrıcalıklı seçeneğin dikkatleri üzerinde topladığını da belirtmeden geçmemek gerekmektedir.

Art Deco İçeriğinde Ne Barındırır?

Öncelikle süs eşyaları değil, eşyaların süslenmesi akımı ile ilgilenir. Her ne kadar art deco akımının fransa da başlamış olduğunu belirtsek de aslında ilk örneklerine Osmanlı İmparatorluğunda rastlamak mümkündür. Genel olarak Osmanlı içinde de süs eşyası kullanılmaz eşyalar süslenirdi.

Buna benzer olarak art deco akımında ise sanatsal elemanların ön plana çıkarılması mümkündür. Özellikle art deco en fazla koltuk takımları ile ortaya çıkan bir akım olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Zaman içerisinde ne kadar farklı özelliklerle de ön plana çıkıyor olsa da zamana bağlı olarak farklı seçeneklerin dikkatleri üzerinde topladığını da belirtmeden geçmemek gerekmektedir.

Özellikle art deco koltuk takımı tercih ederken, çiçekli böcekli, sanatsal alanının kullanıldığı, farklı renklerin ön plana çıkarıldığı, işlemeli ve diğer sanat akımlarının da yer aldığı pek çok üründen bahsedilebilir. Örnek vermek gerekirse art deco akımı ile ilgili şunları söyleyebiliriz. Sadece herhangi bir sabit tarzda olduğu gibi sabit renklerden yada bilindik özelliklerden bahsetmek pek mümkün olmamaktadır. Bu sebeple orta – uzun vadede akla hayale gelmeyecek pek çok farklı ürün seçeneğinin dikkatleri üzerinde toplayacağı da unutulmamalıdır. Zaman içerisinde yeni yeni arrt deco koltuk takımı seçenekleri de ortaya çıkabilir.

Nereden Satın Alınmalı?

Standart olarak üretilen ürünlerin aksine belli bir sanatçının elinden çıktığı için üretimi zaman alan ve çeşitleri çok fazla olmayan ürünlerdir. Bu sebeple art – deco koltuk takımı satın almak istediğinizde farklı markaların ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu ürünlerde sanatsallık ön plana çıktığı için konforun da ikinci planda kalması mümkün olmaktadır. Bu sebepledir ki, satın almadan önce nasıl bir üründen yana tercihinizi kullanacağınıza dikkat etmelisiniz.

Orta – uzun vadede daha kaliteli ve daha ayrıcalıklı seçeneklerin de bir araya gelmesi mümkün olmaktadır. xÖzellikle en büyük şansımız ise Türkiye’de bu tarzın benimsenmesi ve mobilya markaların tarafından da aktif olarak uygulanmış olmasıdır. Bu sebeple sizler de koltuk takımı tercih ederken art deco çizgilerinden yararlanabilirsiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram