fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 67

4.000 
7.500 
5.890 

Sehpalar Hakkında Tüm Merak Edilenler

Sehpa tercihi genellikle es geçilen konu başlıkları arasında yer almaktadır. Doğru ürünün nasıl tercih edileceğine, hangi konu başlıklarına özen gösterileceğine ve sehpanın nasıl satın alınacağına bu şekilde karar vermek mümkün olabilir. Çok fazla önemsenmiyor olsa da sehpa tercihi zaman içerisinde farklı modellerin de ortaya çıkması ile güçleşebilir. Peki ama sehpaları tercih ederken nelere dikkat etmek gerekir? Tüm merak edilenler nelerdir? Orta sehpa mı yoksa zigon sehpa mı? Bu soruların da cevabını bu yazımızda bulmuş olacaksınız.

Orta Sehpa Nedir?

Sehpalar genel olarak iletişimde, oturma odası yada salonlarda aktif olarak kullandığımız ürünlerdir. Genellikle servis etme amacıyla sehpalardan destek alırız. Yalnız söz konusu olan orta sehpa olduğunda dekorasyonun tamamlayıcı ögesi olarak destek almak mümkündür. Genellikle koltuklar odanın köşe kısımlarına geldiğinde halının üzerinde geniş bir boşluk kalmaktadır. Hem dekoratif olarak hem de gerekli olması durumunda depolama amacıyla orta sehpalardan destek almak mümkün olabilir. Peki ama orta sehpa  seçerken nelere dikkat etmek gerekmektedir?

Orta Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Orta sehpaları satın alırken genel hatlarıyla sehpanın ölçülerine dikkat etmek önemlidir. Asla ama asla sehpa üzerinde bulunduğu halıdan büyük yada yakın ölçülerde olmamalıdır. Aslına bakılırsa sehpa alışverişi söz konusu olduğunda bu yazılı olmayan bir kural olarak ön plana çıkar.

İkinci dikkat etmeniz gereken konu başlığı ise hiç şüphesiz sehpanızın yüksekliğidir. Sehpanız gerekli yükseklikte olmazsa herhangi bir amacı olmayacaktır. Sehpanız minimum koltuklarınız kadar yüksek olmalıdır. Bazı modellerde daha düşük sehpalardan da destek alınabilmektedir. Yalnız şunu belirtmekte fayda bulunmaktadır ki, daha kısa bacak uzunluğuna sahip olan sehpalar aslında hem kullanışsız hem de zevksiz bir görünüm elde etmenize neden olabilir.

Fonksiyonları ve Dayanıklılığı

Aslında her ne kadar ota sehpa sadece dekoratif amaçla satın alınıyor olsa da depolama amacıyla, genel özellikleri ve ayrıcalıklı seçenekleri ile de orta sehpalardan destek alınabilmektedir. Bir de yapıldığı malzemelere dikkat ederek dayanıklı bir üründen yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Püf noktası: Küçük çocukların bulunduğu evlerde sert köşeli orta sehpalar yerine yuvarlak hatlı yada zımparalı köşelere sahip olan sehpaları tercih edebilirsiniz. Bu hem daha rahat etmenizi sağlayacak hem de güvenlik açısından ortaya çıkacak sorunları engelleyecektir.

Dekoratif Uyum

Bir diğer önemli konu başlığı ise dekoratif olarak size kattıklarıdır. Buna da özellikle dikkat etmeniz tavsiye edilir. Her ne kadar son zamanlarda orta sehpa seçenekleri söz konusu olduğunda dekoratif uyum hep arka planda kalmış olsa da orta sehpaların özelliklerinin mantıklı bir şekilde ulaşılabilir olması için bu konu başlığına da dikkat etmek önem arz eder.
Zaman içerisinde eskimeyecek ürünleri satın almak isterseniz biraz daha klasik çizgileri olan bir ürün satın alabilirsiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram