fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 8


Art Deco TV Ünitesi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Çağımız mobilya dünyasında en fazla aranan ve anlamı merak edilen mobilya kategorisi art deco ürünlerdir. Peki ama art deco tam olarak ne anlama gelir? Art deco tv ünitesi nedir? Bu soruların cevaplarını vererek başlayalım.

Art Deco Nedir?

Art deco, sanatın dekorasyona uygulandığı bir akımdır. Genel olarak hayatımızın her alanında etkisini göstermektedir. Çoğunlukla oturma odası takımlarında ve mutfak masalarında art deco akımının etkisini daha fazla görürüz. Bu ürünlerin ilk olarak Fransa’da ortaya çıktığını söylemek yanlış olmaz. Bu akımın öncüsü her ne kadar Fransız stilistler olsa da kendi çizgileri ile ülkemizde de çok farklı ürün seçeneklerinin dikkatleri üzerine topladığını da belirtmek yanlış olmayacaktır.

Bir ürünün yan süslemelerle beraber değil, sanatsal özellikleri ağır basacak şekilde tasarlanması art deco akımının tanımı olmaktadır.

Art Deco Tv Üniteleri

Hiç şüphesiz art deco tv üniteleri de bu akımla beraber olacak şekilde tasarlanır. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir unsur bulunmaktadır ki, o da tarz da uyumun sağlanması gerektiğidir. Söz konusu olan televizyon üniteleri koyulduğu odaya uygun olmazsa bu sefer tarz bakımından sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu sebepledir ki, bu ürünleri satın almadan önce hangi seçeneklerden destek alınması gerektiğinin iyi analizinin yapılması önem arz eder. Peki ama başka neye dikkat etmek gerekir?

Televizyon ünitesi tercihinde genellikle oturma odası yada salon takımının özelliklerine dikkat etmek gerekir. Mobilya detayları, renk tonları yada malzeme detayları son derece büyük bir önem arz eder. Yalnız söz konusu olan tv ünitesi olduğunda muhtemel bir uyumu yakalamak daha zordur!

Püf Noktası: Önceden satın aldığınız oturma odası takımınıza uyumlu bir tv ünitesine sahip olmak istiyorsanız bazı parçalarını değiştirmeyi göze almalısınız. Özellikle sehpalarınız ile aynı renkte ayak yada kapakların varlığı bütünlüğü sağlayacaktır. Yine de değiştiremeyeceğiniz bazı noktaları da bulunur. Örneğin renk ve tonlamalar bunlar arasında yer almaktadır. Bunları değiştirmek yerine ilk andan itibaren sizin istediğiniz özelliklerde olanını satın almayı deneyebilirsiniz. Hem daha rahat hem de daha ayrıcalıklı bir ürün seçeneği orta çıkmış olur.

Nereden Satın Alabilirim?

Neredeyse tüm seçkin, mağazalardan art deco ürünlerini satın almanız mümkün olmaktadır. Bunun için dilerseniz bazı setlere de göz atılabilir. Son zamanlarda art deco ile uyumlu köşe sehpaları, berjerler yada orta sehpalarda set olarak satılır. Bu da hem evinizin ortamına hem de diğer özelliklerine dikkat etmeniz açısından büyük bir önem arz eder. Şurası unutulmamalıdır ki, art deco ürünleri çok fazla zorlamaya adapte olmaz. Bu sebeple sabırla araştırma yapmanız sizin açınızdan daha yararlı olacaktır. Hangi ürünün satın alınması gerektiğine dikkat etmeli ve buna göre bir yol izlemelisiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram