fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 66

36.200 TL
45.000 TL
81.900 TL
80.900 TL
47.500 TL
40.800 TL
91.400 TL
87.000 TL
58.900 TL
50.500 TL
59.400 TL
107.600 TL
67.000 TL

Yemek Odası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yemek odaları bir evin olmazsa olmazları arasındadır. Özellikle dar mutfaklı dairelerde, kalabalık misafirleri ağırlarken uygun büyüklükte bir yemek odasına sahip olmak son derece büyük bir önem arz eder. Peki ama yemek odası takımı seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Hem tarzınızı hem de özelliklerinizi bütünüyle yansıtan bir yemek odasına sahip olmak çok mu zordur? Tüm bu soruların cevaplarını sizin için bir araya topladık. Hazırsanız başlayalım.

Yemek Odası Takımı Nedir?

Çoğunlukla kalabalık bir aile ile yemek için hazırlanan, masa, sandalye, büfe gibi aksesuarları bulunan mobilyalara yemek odası takımı denir. Kültürel olarak farklı büyüklüklerde yemek odası takımı ve yemek odası seçenekleri bulunabilir. Türkiye’nin de içinde bulunduğu yemek odası takımı seçenekleri daha çok orta Avrupa için geçerlidir.

Doğu Avrupa ve Kuzey bölgelerinde yer alan yemek odası alışkanlığı ise daha çok mutfak tabanlıdır. Başka bir deyiş ile Avrupa’nın büyük bir çoğunluğunda bizdeki gibi bir yemek odası alışkanlığı bulunmaz. Onlar mutfağın alan olarak biraz daha büyük tutup yemeklerin burada yenmesini amaçlamaktadır. Türkiye’de ise günlük yemek yeme alışkanlıkları için mutfak masası tercih edilirken, kalabalık misafir grupları için yemek odası ya da yemek odası takımı seçenekleri ön plana çıkar.

Ne yazık ki her zaman için evlerde ayrıca bir yemek odası tercihine ulaşmak mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda ise öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk konu başlığının oturma odası ya da salon takımı ile uyumlu olması gerektiğidir. Bu sayede yemek odanızın koyulduğu bu alanlarla uyum içerisinde olması söz konusu olabilir.  Zaman içerisinde farklı seçenekler ön plana çıktığı için yemek odası takımı seçenekleri de farklı özelliklere sahip olabilmektedir. Peki ama yemek odası seçerken nelere dikkat etmek gerekmektedir? Dilerseniz kısaca bunlardan da bahsedebiliriz.

Yemek Odası Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yemek odası tercihi tamamen sizin zevkinize bağlı olarak tercih ettiğiniz bir mobilyadır. Eğer yemek odasından önce salon takımı yada oturma odası takımı seçtiyseniz hareket alanınız biraz daha kısıtlı olacaktır. Çünkü sizin ilgi ve alakanıza göre farklı büyüklük ve özelliklerde yemek odası seçeneklerinden destek almak mümkün olabilir. Bu sebeple yeterli alan genişliği göz önüne alınarak yemek odalarının ön plana çıkarılması gerekmektedir.

Yemek odasının fiziksel özelliklerini göz önüne alarak bir tercihte bulunun. Bu dikkat etmeniz gereken ilk özellik olsun. Sizin ve ailenizin hoşça vakit geçirebileceği ortalama misafir sayınızı ağırlayabilecek bir yemek odası tercih etmeniz önem arz eder.

Bu konuda pek çok farklı seçenek bulunur. Hatta bazı mobilya markalarının farklı kişi sayısına göre orta ve büyük olmak üzere iki farklı masa tasarımı olduğu da göz önünde bulundurulmalıdır. Pahalı olan her zaman daha uygun olan değildir. Bu sebeple sizin zevkinize göre farklı mobilyalara göz atmayı deneyebilirsiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram