fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 8


Art Deco Yemek Odası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yemek odası tercihi söz konusu olduğunda pek çok farklı seçenek ön plana çıkar. Markaların farklı tarz ve özelliklerde pek çok seçeneği bir arada sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Yemek odaları, ailelerin sosyalleştiği birlikte hoşça vakit geçirdiği alanlardır. Bu sebeple hem kullanışlı hem de kaliteli bir mobilyadan yana tercihin kullanılması da bu anlamda büyük bir öneme sahiptir. Peki ama hem ayrıcalıklı hem de kaliteli bir yemek odası tercih edilirken nelere dikkat etmek gerekir? Yemek odasında farklı tarzlar nasıl ortaya çıkmıştır?

Yemek Odası Tarzları ve Art Deco Hakkında Bilgi

2021 ve 2022 yılında mobilya akımlarına göz attığımız zaman üç farklı akım karşımıza çıkar. Bunlar arasında art deco seçeneğine detaylı bir şekilde yer vereceğiz. Yine de öncelikle bu sene çok rağbet gören diğer iki akımı şu şekilde özetlemek mümkündür.
Çağdaş Yemek Odaları: Art deco dışında ilk olarak çağdaş stilinden bahsetmek mümkündür. Modern mobilyalarla kıyaslandığı zaman çağdaş stilin daha özgür ve daha yenilikçi bir tarz olduğunu unutmamak gerekir. Modern ile sıklıkla birbirine karıştırılan çağdaş stilinde daha katı ve sert kurallar uygulanmaktadır. Oysa ki, çağdaşta bu tarz sert ve katı bir stilin ön plana çıkmadığını belirtmek gerekir.
Minimalist Yemek Odaları: Her ne kadar görünümü çok güzel olsa da Türk insanı minimalist tarzı çok fazla benimsememiştir. Türkiye’deki mobilya markaları tarafından yoğun bir şekilde üretimi yapılan bu ürünlerin büyük bir kısmı yurt dışındaki ülkelere satılır. Yumuşak geçişli renkler, kişiselleştirilmiş eşyalar ve aksesuarlar, aşırının olmadığı bir tarz olarak dikkatleri üzerine toplar.
Art Deco Yemek Odaları: Bu sene ve 2021 yılında en fazla satışı yapılan ve ilgi gören tarz hiç şüphesiz art deco ürünlerdir. Art decoyu bu kadar popüler yapan şey ise kaliteli ve ayrıcalıklı bir seçenek olarak ön plana çıkıyor olmasında gizlidir. Art deco yemek odaları her zaman için kaliteli ve ayrıcalıklı bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Bu sebeple orta – uzun vadede son derece başarılı bir tarz olarak dikkatleri üzerinde topladığını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Art Deco Tarzının Farkı Nelerdir?

Öncelikle bu tarzda mobilya dışında çok fazla süs eşyası kullanmak gerekmez. Sabit şablonlar halinde değil de bir sanatçının çizimi şeklinde tasarlamanın ön planda olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. Art deco her zaman kaliteli ayrıcalıklı ve farklı seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplar.
Genellikle çiçekler, böcekler, sanat eserleri, heykeller gibi sanatsal özelliği ağır basan eşyalar kullanılabilir. Bu sebeple art deco ürünleri hem kaliteli hem de ayrıcalıklı bir seçenek olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.
Daha detaylı bilgi sahibi olmak için markaların mobilya ürünleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram