fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 13


Modern Yemek Odası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yemek odası takımları son dönemlerde fazlasıyla ilgi görmektedir. Bu durumun en temel nedeni ise, mobilya fiyatlarındaki artış ve yeni tarz evlerde yemek odası tasarımlarının ön plana çıkıyor olmasıdır. Hiç şüphesiz yemek odası seçenekleri dikkatleri üzerine topladığında birden fazla ürün seçeneği ön plana çıkar. Mobilyalarda stiller olarak adlandırılan bu tarzlar farklı markaların farklı ürünleri ile dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Bunlardan bir tanesi de modern yemek odası takımları olarak ön plana çıkmaktadır. Genellikle bazı markaların bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde çağdaş tarz ile modern tarzı birbirine karıştırdığını görmek mümkündür. Bu sebeple öncelikle modern tarzdan bahsedip, sonrasında ise çağdaş tarzdan farklarını yazacağız.

Modern Yemek Odası Takımı Özellikleri

Modern yemek odaları son dönemlerde çok fazla ilgi gören yemek odası takımları arasında ilk sırada yer alır. Keskin çizgiler bu takımların olmazsa olmazı olarak dikkatleri üzerinde toplar. Genellikle birbirine yakın tonların kullanılması gerekir. Gri ve kirli beyaz mutlaka modern takımlarda bulunmalıdır.

Cam ve çelik detaylarda sıklıkla kullanılır. Fiyatın pahalılığına ve tarzınıza göre pirinç detaylardan da destek alınabilir. Bunun dışında çelik yada metalik renkler ile tarz tamamlanabilir. Bu sebeple modern yemek odası takımları pek çok farklı akımın bir araya gelmesi şeklinde özetlenebilmektedir.

Modern Yemek Odaları Söz Konusu Olduğunda

Öncelikle keskin çizgilerinin olması şarttır. Modern yemek odası seçeneklerinde basit renkleri sert çizgilerle bir araya getirmek önem arz eder. Bunun dışında sadelik ön plana çıkar. Eğer modern yemek odası takımından destek almayı düşünüyorsanız mutlaka sadeliği merkezde tutmanız gerekmektedir. Genellikle modern takımları ekstra olarak aksesuarlarla süslemek yada büyük tablo, obje gibi dekor ürünlerini sergilemeniz gerekir.

Püf noktası: Modern yemek odası takımlarında, göz yoran detaylardan uzak durmak gerektiğini unutmayın. Her zaman için bu yemek odası takımlarında sadelik merkezinde hareket etmek gerekir. Kendinize ait tarzınızı oluşturmanız için bu seçenekleri bir arada değerlendirmeniz gerekmektedir.

Çağdaş Yemek Odası Takımlarından Farkı Nelerdir?

Modern ile çağdaş yemek odası takımları bilinçli yada bilinçsiz bir şekilde birbirine karıştırılmaktadır. Sıklıkla kullanılan bu iki stilin arasındaki en önemli tarzda modern stilin daha katı kurallara sahip olmasıdır. Modern çizgilerin daha sert ve katı kuralları bulunurken, çağdaş stil daha bağımsız ve kişiye özel olarak kullanılabilir.

Modern çizgilerde daha sert kenarlar, hatta mümkünse metalle bütünleşmiş kenar seçenekleri ön plana çıkarken, çağdaş dekorasyon seçeneklerinde mutlaka yuvarlak hatlardan destek alınmalıdır. Bu noktada bile ikisinin birbirinden ayrıldığını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bu gibi  teknik detaylar bir araya geldiğinde sıklıkla birbirine karıştırılan bu iki stilin taban tabana ters olduklarını söylemekte yanlış olmayacaktır. Diğer seçenekler ve özellikler bir araya geldiğinde çağdaş tarz daha çok minimalist tarza benzer.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram