fbpx

135 sonuçtan 1-100 arası gösteriliyor

35.700 
33.500 
53.000 

Oturma Odası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Amerika’da oturma odası satın almak, evinize yapacağınız en büyük yatırımdır. Denmektedir. Gerçekten de günümüzün büyük bir kısmını geçirdiğimiz, ailemizle sosyalleştiğimiz oturma odası tercihinde doğru olandan yana tercihinizi kullanmanız büyük bir önem arz eder. Peki doğru mobilya tercihi nasıl yapılmalıdır? Bu sorunun cevabı ile başlamak gerekiyor.

Fikir Alın!

Öncelikle ailenizin tamamının onayını alarak başlayın. Bu onayı sadece hangi ürünü tercih edeceğiniz konusunda değil, aynı zamanda yenileme fikri konusunda da alın. Günümüzde oturma odası fiyatları giderek artış göstermektedir. Doğal olarak ailenin tüm bireyleri bu yenileme fikrine herhangi bir sebepten dolayı sıcak bakmayabilir. Hal böyle olunca herkesin onayı olmadan oturma odası takımı almamanız gerekmektedir. Eğer onay aldıysanız bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz. Mağaza seçimine!

Hangi Markayı Tercih Etmeli

Mobilya seçiminde sadece televizyon ve online reklamlara aldanmayın. Ülkemizde sayıları yüze yaklaşan ve son derece kaliteli oturma odası seçeneği sunan pek çok marka bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesini tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden iyi bir araştırma yaparak en uygun ürünün hangi markaya ait olduğuna karar verin. Bu sayede daha farklı seçeneklerin de ortaya çıkması mümkün olmaktadır.

Eğer marka tercihi yada tercihleri tamamlandıysa sırada kumaş tercihinin olduğunu söyleyebiliriz. Oturma odaları sadece ev kıyafetlerinizle değil, aynı zamanda günlük giydiğiniz kıyafetlerle de oturduğunuz, misafirlerinizi ağırladığınız bir alandır. Bu alanda kullanılan kumaşın kalitesine özellikle dikkat edin. Sadece internette yada fotoğrafını gördüğünüz ürünleri satın almak yerine kumaş kalitesinden emin olduğunuz bir ürünü satın almayı deneyebilirsiniz.

Renk Tercihi Önemlidir

Genellikle kir gösterdiği için açık renkli mobilyaların tercih edilmemesi gerektiğine dair yanlış bir görüş bulunur. Oysa ki bu görüş bütünüyle doğru olmamaktadır. Biraz önce de altını çizdiğimiz üzere kumaş kalitesi fazla olan bir ürün tercih ederseniz, doğru ürüne yönelmiş olursunuz. Bu sebeple hem ayrıcalıklı hem de kaliteli bir ürünle renk farklılıklarına takılmanız mümkün olmayacaktır.

Odanızın Alanı Belirleyicidir

Genel olarak oturma odası alışverişi yapan kişiler bazı yanlışlar yapar. En sık yapılan yanlış ise oturma odasının koyulacağı odanın öylesine bir ölçüsünün alınmasıdır. Aslında asıl dikkat edilmesi gereken konu şudur ki; bir krokinin çizilmesi önem arz eder. Eğer l koltuk, berjer, orta sehpa alınacaksa hem boyutlar bakımından hem de konumları bakımından krokinin çizilmesi önemlidir.

Televizyonun nerede bulunması gerektiği, pençelerin ve kapıların konumu hatta aklınızda varsa koyacağınız vazo ve bibloların yerlerini bile işaretlemelisiniz. Bu size ne kazandırır?

Öncelikle oturma odanızın emanet gibi durmamasını sağlar. Oraya göre alındığını belli eder. Toplam uzunluğun 3 te 2si kadar büyük olmalı daha büyük olmamalıdır. Bu gibi değişkenlere dikkat ederek oturma odanızın daha yaşanılır bir yer olmasını da sağlayabilirsiniz.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram