fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 54

55.875 TL
51.600 TL
87.850 TL
101.700 TL
57.700 TL
67.000 TL
97.600 TL
90.800 TL
105.900 TL
57.700 TL
82.700 TL
105.850 TL

Yatak Odası Hakkında Tüm Merak Edilenler

Yatak odası dekorasyonu bir evin en önemli ve en zor dekorasyon seçenekleri arasında yer alır. Bu durumun en temel sebebi ise kişiye özel olmasından kaynaklanmaktadır. Evin diğer odaları çoğunlukla misafirlerin ilgilerine göre tasarlanırken yatak odası tasarımı çiftler arasında özel olmaktadır. Bu sebeple kendinizi özgür bırakmayı denemeli ve buna göre bir yol haritası çizmelisiniz.

Yatak Odası Dekore Edilirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak odası dekorasyonunda öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk konu odanın büyüklüğüdür. Odanın büyüklüğü genellikle sadece yatak odası takımının özelliklerine göre değerlendirilmektedir. Bu son derece sık yapılan hatanın daha büyük sonuçları olabilir. Öyle ki, bir krokisi çizilerek pencerelerin, kapıların yerleri belirlenerek buna göre bir yol haritası çizmek önem arz eder. Pencere ve kapıların önüne herhangi bir eşyanın gelmeyeceği şekilde ürünlerin yerleştirilmesi, uzunluğun belirlenmesi konusunda sizi rahatlatacaktır.

Renk Tercihi Önemlidir

Genel olarak yatak odası dekorasyonunda açık renkli eşyaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu durumun başlıca nedeni ise ışık konusunda ortaya çıkar. Koyu renkli mobilyaların kullanılması yoğun ışık nedeniyle bunaltıcı bir etki yaptığı düşünülmektedir. Oysa ki, bu durum küçük odalar için doğru olup, büyük odalar için doğru değildir. Bu sebeple eğer yatak odanız geniş ve aydınlıksa ışık konusunda herhangi bir engele takılmadan istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Işığın dışında yatak başlığı ve diğer kumaş eşyalar konusunda kumaş kalitesi de son derece büyük bir önem arz eder.

Yatak Odanızı Önemseyin

Genellikle yatak odası dekorasyonu söz konusu olduğunda, en son alınan mobilyalardır demek yanlış olmaz. Bu durumun öncelikli nedeni ise yatak odasının daha özel bir alan olmasıdır. Genellikle daha az görüldüğü için standart ürünlerden yana tercih kullanılmaktadır. Bu sebeple gününüzün neredeyse üçte birini geçirdiğiniz yatak odalarınızı önemsemeniz tavsiye edilmektedir. Bu gibi sebepler bir araya geldiğinde, yatak odası tercihinde zevkinize göre bir mobilyadan yana tercihinizi kullanabilirsiniz.

Her geçen gün farklı ve ayrıcalıklı bir yatak odası seçeneğinin ön plana çıkarıldığı günümüz dünyasında markaların ürünlerine özellikle dikkat etmeniz önem arz eder.

Hangi Tarzı Tercih Etmeliyim?

Hoşunuza giden ürün seçeneğine dikkat etmeniz önemlidir. Genellikle 2020 – 2022 yılları arasında bohem, İskandinav ve eskitilmiş ürünlerin daha fazla üretilip satıldığını görüyoruz. Bu sene başından itibaren art deco yatak odası seçeneklerinin daha yoğun bir şekilde ilgi gördüğünü de belirtmek yanlış olmayacaktır.

Yatak odası dekorasyonunda hangi tarzı seçmeniz gerektiğine siz karar verebilirsiniz. Bu sebeple renk tercihinden başlayarak doğru ürüne göz atmaya varıncaya kadar çok farklı konu başlıklarına rahatlıkla bu adresten ulaşabilirsiniz. Tarz seçenekleri ve renk tercihleri konusunda oturma odası, salon ve mutfak takımının renk ve özelliklerine göre bir üründen destek almanız mümkün olabilir.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram