fbpx

Gösterilen sonuç sayısı: 3


Giyinme Dolabı Hakkında Tüm Merak Edilenler

Giyinme odaları son dönemlerin en çok tercih edilen mobilya ürünleri arasında yer almaktadır. Peki ama bu odaya dolap alırken nelere dikkat etmek gerekir? Özellikle yeni tarz evlerin olmazsa olmazı olarak yatak odasının arka kısmında tasarlanan küçük giyinme dolapları ön plana çıkmaktadır. Bu giyinme dolapları hem rahat etmenizi sağlar hem de kalabalığınızı alır. Kısaca giyinme odası için dolap tavsiyesi arıyorsanız size şunları söyleyebiliriz.

Çiftlerin Dolap İçerisinde Konumları

İlk olarak dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlığının giyinme odasının özelliği olduğu unutulmamalıdır. Giyinme odanız tam olarak hangi boyutlara sahip? Duvarının şekli nerede başlayıp nerede bitiyor? Eğer tam U harfi şeklinde bir alanınız bulunuyorsa bunun için özel olarak tasarlanan dolapları kullanabilirsiniz. Bu konuda da dolabın bir kısmının erkek diğer kısmının kadın kullanımına açık olması da hem görünüm açısından rahat etmenizi sağlayacaktır.

Makyaj Masası Eklentisini Unutmayın

Giyinme odası söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise yatak odası dekorasyonunun bütünüyle giyinme odasına kaydırılmasıdır. Örneğin makyaj masasının kaydırılması imkân dahilindeyse yapılabilir. Modern ev tasarımında genellikle, giyinme odalarında bütünüyle yatak odasının depolama & giyinme ile alakalı boşluklarını doldurmalıdır. Aksi takdirde, makyaj masası, giyinme dolabı, komodin gibi detayların yatak odasına kayması söz konusu olur.

Püf Noktası: Modern evlerde çoğunlukla, giyinme odalarında makyaj masaları, depolama alanları, dolaplar bulunur. Yatak odası kısmında ise sadece yatak odaları ve duvar ünite saklama alanları yer almaktadır.

Giyinme Odası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer dikkat edilmesi gereken konu başlıklarını şu şekilde sıralayabiliriz:
Öncelikle renk seçimi son derece önemlidir. Çünkü giyinme odası dolapları söz konusu olduğunda o odaların pencereleri bulunmaz. Kör oda olmaları nedeniyle de içeride bulunan ışığı doğrudan soğururlar. Böyle bir sorunla karşılaşmamak adına daha açık renkte ürünlerden yana tercihinizi kullanmanız tavsiye edilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu başlığı ise ayna kullanımıdır. Yoğun olarak ayna kullanılan odaların hem ışık alanı artar hem de olması gereğinden daha geniş bir görünüm elde edilir.

Giyinme odası dekore edilirken son dikkat edilmesi gereken konu başlığı ise ışıktır. Işık alanlarını doğrudan alması nedeniyle yansıtmasına da özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bu sebeple dolapların üzerinde yer alan bölümlere ışıklandırma kurulumu yapılarak daha güzel ve hoş bir görünüm elde edilmesi sağlanabilir.

Pencere Bulunuyorsa Ne Yapılmalı?

Bu durum tamamen sizin kendi dekorasyon becerilerinize bağlıdır. Yalnız pencere önüne makyaj masasının konumlanmaması gerekmektedir. Eğer o alanı da depolama amacıyla kullanmak isterseniz evin ilk dekorasyonunun yapıldığı zaman aralığında önünün kapatılması söz konusu olabilir. Bu durumda size yol gösteren şey birazda odanın büyüklüğü ve ihtiyacınız olan dolabın genel özellikleridir.

Konum
Whatsapp
Tel
Instagram